DOĞU KARADENİZ VE YAYLALAR TURU (Kısa) | GRİ TUR | İSKENDERUN-ANTAKYA
 
Anasayfa  |  Acentelerimiz  |  Online Uçak Bileti  |  Müşteri Yorumları  |  Öneri ve Şikayet  |  İletişim
 

English France Germany Arabic  

 

       
 

DOĞU KARADENİZ VE YAYLALAR TURU (Kısa)


02-06 Eylül,09-13 Eylül,16-20 Eylül,23-27 Eylül,30eyl-04 Ekim 2020

En iyi Karadeniz Programı Garantisi ile

(2019 de %98 yakın memnuniyet yüzdesi)

DOĞU KARADENİZ VE YAYLALAR TURU

ŞOOK PROMOSYON 1200 TL YERİNE 999 TL


MAÇKA -  ZİGANA GEÇİDİ - SÜMELA MANASTIRI - TRABZON - ATATÜRK KÖŞKÜ - UZUNGÖL YAYLASI - RİZE  - AYDER YAYLASI - KAÇKAR DAĞLARI - ÇAMLIHEMŞİN YAYLALARI - FIRTINA DERESİ&VADİSİ- KARAGÖL

  3 Gece Otel Konaklamalı / 4 Günlük Program

Aslında sen Karadeniz'e hiç gitmedin!


2020 TUR TARİHLERİMİZ

1.

12-16 AĞUSTOS 2020

2.

19-23 AĞUSTOS 2020 

3.

26-30 AĞUSTOS 2020 GÜNCEL

4.

02-06 EYLÜL 2020

5.

09-13 EYLÜL 2020

6.

16-20 EYLÜL 2020

7.

23-27 EYLÜL 2020

8.

30 EYLÜL-4 EKİM 2020

 


1.GÜN ÇIKIŞ

16.00 da Hatay Vali göbeğinden (Kardeşler Künefe Karşısı)

17.30 İskenderun da Gri Turizm önünden

19.15 da Adana Gar İstasyonu önünden hareket ederek

Pozantı-Niğde-Kayseri-Sivas-Gümüşhane üzerinden Maçka’ya doğru yol alıyoruz.

2.GÜN

Sabah erken saatlerde bir zamanlar Türkiye’nin en uzun tüneli olan Zigana Geçidinden geçiyoruz ve yemyeşil Doğu Karadeniz’e merhaba diyoruz. Altındere Milli Parkı İçerisinde yer alan Sümela tesislerinde alacağımız zengin yöresel kahvaltı sonrası 300m. yükseklikte kurulan ve Meryem Ana’ya hitaben yapılan en güzel doğa manzarasına hâkim tepede ki Sümela Manastırı’nı   görüyoruz ve Maçka’dan ayrılıp 19. yüzyıl başlarında Trabzon'a hâkim Soğuksu Sırtlarında Konstantin Kabayanidis tarafından yazlık olarak yaptırılan ve daha sonra Ata’mızın Trabzon’u ziyaretleri esnasında konakladığı Tarihi Köşkü geziyoruz. Atatürk Köşkü gezimizin ardından Karadeniz’in en güzel çayını tatmak için Sürmene de bulunan İkiçay çay fabrikasına gidiyoruz. Burada çayın hikâyesini dinledikten sonra çay alışverişlerimizi yapacağız. Çay alışverişimizi yaptıktan sonra Karadeniz’in sembol yaylalarından olan Uzungöl Yaylası’na hareket ediyoruz. Bir tarafı deniz, bir tarafı yemyeşil dağ manzarası eşliğinde Yomra – Arsin - Araklı Sürmene - Of - Çaykara yol güzergâhından 1090 mt Yükseklikteki Haldizen Deresi’nin oluşturduğu Uzungöl’e varış. Benim Uzun Göl’üm, Çamların arasına saklanmış, Sessizliğin çok sesliliğidir. Gölün yanında caminin. Ahenkli bir duruşudur. Benim Uzun Göl’üm, Kışları terk edilmiş bir baraka gibidir, Fazla uğrayanı yoktur öyle. Yazları ise Sıcaktan bunalan insanların sığındığı bir limandır Haldızen Deresi etrafındaki yürüyüş parkurlarında yürüyüşler yapabilir, göle hâkim tepelerden Uzungöl Manzaraları ve hatıra fotoğrafları çekebilirsiniz ve konaklama yapacağımız otele varış ve dinlenme otelimizde

3.GÜN

Sabah otelde aldığımız harika kahvaltımızın ardından Rize’ye doğru hareket ediyoruz. Rize’ye vardığımızda ilk olarak Rize bezi fabrikasını gezimizin hemen ardından Çamlıhemşin fırtına deresi üzerinde bizleri bekleyen minibüslerimize binip Zilkale – Palovit Şelalesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Karadeniz’de ahşap ve taş işçiliğinin en güzel şekilde işlenerek yapıldığı Hemşin Konaklarını ve yüzlerce yıllık birçok ağacın ve endemik bitkilerin yer aldığı orman içi yollardan ilerleyerek Zil Kale’ye gidiyoruz. Trabzon İmparatorluğu döneminde yapılan ve Osmanlı döneminde de alındıktan sonra Kale – i Zir olarak adlandırılan göz alıcı kaleyi fotoğrafladıktan sonra muhteşem bir doğa içerisinde yer alan Palovit Şelalesi’ne gidiyoruz. Çamlıhemşin’e dönüş yolumuz üzerinde Şen yuva Köyünde duruyoruz. Çinçiva Köprüsünde hatıra fotoğrafları çekilip, otobüsümüze doğru yol alıyoruz. Fırtına vadisi üzerinde yer alan Tmisvat Köprüsü’nün yanı başında Zipline yapabilirsiniz. Ardından bizim de evimiz dediğimiz Butik otelimiz olan DERE Otel’e doğru yol alıyoruz. Konaklama ve Dinlenme Butik yayla otelimizde. Akşam yemeğinden sonra Tulum gösterisi ve akşam eğlencesi otelimizde yapılacaktır.

4.GÜN

Sabah otelimizde aldığımız mükemmel yöresel ürünlerden oluşan kahvaltımızı aldıktan sonra Borçka Karagöl’e hareket ediyoruz. 19.yy da toprak kayması sonucu Klaskur deresinin önü kapanmasıyla oluşan Borçka Karagöl’e varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafında tam tur atabilir dileyen misafirlerimizde göl kenarında bulunan Çay ocağından aldığı semaveri muhteşem göl manzarasında yudumlayabilir. Burada ki gezimizin ardından Ayder yaylasına çıkıyoruz, Ayder de göreceğimiz yerler arasında Gelin Tülü Şelalesi, Kalegon düzlüğü, Ahşap yayla evlerini görerek yapacağımız yayla yürüyüşümüzün ardından Ayder yaylasından ayrılarak Konakalama yapacağımız Butik Yayla otelimiz olan Dere Otel’e geçiş yapıyoruz.Akşam yemeği ve eğlencesi otelimizde

5.GÜN

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Erzurum’a doğru yola çıkıyoruz. Burada Dünyanın en büyük şelalelerinden biri olan Tortum Şelalesini gezip dönüş yoluna geçiyoruz. Tahmini varış saatimiz sabaha karşı olacaktır. Bir başka Gri Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle :)


 

PROGRAMA DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks otobüslerle ulaşım Tourismo veya Travego
 • İlk gün varışta Altındere Milli Parkında da serpme kahvaltı
 • 2 Gece Ayder Çamlıhemşin Dere Otelde konaklama 
 • 1 gece Uzungöl de konaklama Sezgin Otelde Konaklama
 • Otellerde 3 ad. Açık büfe kahvaltı
 • Otellerde 3 ad. Akşam yemeği
 • Tur boyunca Profesyonel rehberlik hizmeti ‘’ kokartlı’’
 • Ayder yaylası milli park giriş ücreti dahil
 • Yöresel eğlence imkânları (Tulum, Kemençe, Horon)
 • Otel Sauna ve Hamam imkânları
 • 1618 nolu yasaya göre zorunlu seyahat sigortası
 • Otobüs içi ikramlar (Soğuk içecek, bitki çayları, Türk Kâh.)
 • Gri Tur acente refakati
 • Dönünce yıllarca güzel anlatacağınız bir tur garantisi 
 • Bölgenin en iyi Karadeniz Programı (Adana, Mersin dahil)

 

DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri ve içecekler
 • Borçka Karagöl Minibüs Ücreti
 • Zil kale Minibüs Ücreti

 

FİYAT

NAKİT& T. ÇEKİM

5 TAKSİT

8 TAKSİT

İki kişilik oda da kişi başı

999 TL

+70 TL

+100 TL

7-12 Yaş (İki yetişkinle kalmak şartı ile)

799 TL

+56 TL

+80 TL

3-6 Yaş (İki yetişkinle kalmak şartı ile)

599 TL

+42 TL

+60 TL

Tek kişi konaklama farkı

200 TL

+15 TL

+20 TL

3 yaş altı çocuklar koltuk almazsa 100 TL sigorta harcı öder. Çocuk indirimleri 2 büyükle aynı odada kalmak şartı ile geçerlidir. Taksit seçeneği anlaşmalı bankaya göre tablodaki rakamlardan farklılık gösterebilir…

   DÜNYADA HİÇ KİMSE BİR ŞEYİ DAHA KÖTÜ YAPMADAN DAHA UCUZA SATAMAZ                 

 

NOT:

Ön ödemesi alınmamış hiçbir rezervasyon tarafımızca kesin değildir, Koltuk numarası kayıt sırasına göre verilmektedir. Hava, Yol, Gidilen bölgede varsa bir sıkıntı, Vb. durumlardan dolayı Rehber uygun gördüğü takdirde programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tura katılım sağlayan tüm misafirlerimiz bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

 


 

TUR ÖNCESİ BİLGİLENDİRME

Öncelikle bilinmesini isteriz ki, sizlere daha iyi ve sorunsuz bir hizmet sunabilmek adına aşağıdaki bilgilendirmeleri yapma gereksinimi duyulmuştur. Dikkatle okumanızı rica ederiz.

 • Tur güzergahı& programı & saatleri hazırlanırken; Yol Şartları, Saat Planlamaları, ara mesafeler, Coğrafi ve yol İmkanları, Yakıt sarfiyatı, Gün Sarfiyatı, Konaklama yerlerindeki kalite, Gezilen destinasyonda kalite, yemek yerlerindeki kalite, araç sürücüleri için imkanlar ve imkansızlıklar, grup ağırlayabilme özellikleri, daha önceki tecrübeler, tüm yer hizmetleri standartları değerlendirilerek rehberlerimizin de görüşleri ve tavsiyeleri eşliğinde hazırlanmıştır.
 • Karadeniz turlarında ve otobüs yolculukları esnasında rahat kıyafet giyilmesi, spor ayakkabı bulundurulması, ıslanmalara karşı yedek ayakkabı, şemsiye, yağmurluk bulundurulması tavsiyedir. Kıyafet olarak 1-2 kalın kıyafet alınması yeterlidir.
 • Sizlerde takdir edersiniz ki karadeniz yemek tatları ve akdeniz yemek tatları uyuşmamaktadır. Fakat bölgenin kendi kültürünü tanımak açısından, uygun olabildiğince gidilen yerlerde yöresel yemekler tercih edilmektedir.
 • Öğle yemekleri için rehberimiz gidilen yöreye uygun olarak alternatifleri sizler için sunacaktır. Katılım opsiyoneldir.
 • Araç içerisindeki oturum planı kayıt sırasına göre ayarlanmaktadır. Tur boyunca koltuk değişikliği yapılmamaktadır.
 • Coğrafi veya Meteorolojik şartlar, yol durumları ve buna benzer zorlayıcı sebepler dolayısı ile rehberimiz programda değişiklik yapabilir. Her Yıl 10’larca grup götüren ve gezdiren rehberlerimiz bölgesinde uzman arkadaşlarımızdır.
 • Tur sonunda anket yapılmaktadır. Görüşlerinizi bizimle paylaşmanız önem arz etmektedir.


Fiyat : 999 TL
   


 

Rezervasyon Kayıt
 

Tur Adı


 

Tur Tarihi


 

Rezervasyon Tarihi


 

Adınız Soyadınız


 

T.C. Numaranız


 

Doğum Tarihiniz


 

Telefon Numaranız


 

E-Mail Adresiniz


 

Not

 


 
   

YURTDIŞI TURLAR

 
   

Facebook

 
 

   

@gritur

   

   
 



 
   






 
           
Siteden yararlanırken gri tur ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz. gritur.com Copyright 2014-2020 Tüm hakları saklıdır.
 

           
  > Anasayfa
> Acentelerimiz
> İletişim

 

> Gizlilik İlkeleri
> Gri Tur İlkeleri
> Ulaşım Krokisi
> Yurtiçi Turları
> Yurtdışı Turları
> Kültür Turları
> Gemi Turları
> Yurtiçi Otelleri
> Yurtdışı Otelleri
> Tatil Köyü & Resort
> Kıbrıs Otelleri
> Şehir Otelleri
> Yurtiçi Uçak Bileti
> Yurtdışı Uçak Bileti
> Uçak Bileti Satın Al
 

   Bizi takip edin!

URA MEDYA
iskenderun tur hatay tur hatay turlar iskenderun turlar iskenderun uçak bileti hatay uçak bileti yurt içi turlar yurt dışı turlar kültür turu otel rezervasyon antakya turlar antakya turları