LAVANTA BAHÇELERİ SALDA SAGALASOS TURU | GRİ TUR | İSKENDERUN-ANTAKYA
 
Anasayfa  |  Acentelerimiz  |  Online Uçak Bileti  |  Müşteri Yorumları  |  Öneri ve Şikayet  |  İletişim
 

English France Germany Arabic  

 

       
 

LAVANTA BAHÇELERİ SALDA SAGALASOS TURU


12-14 Ağustos

Miss kokulu bir tura hazır olun...

LAVANTA BAHÇELERİ SALDA SAGALASOS TURU

 SALDA GÖLÜ-BURDUR-AGLASUN-SAGALASOS-KUYUCAK LAVANTA BAHÇELERİ

ISPARTA MERKEZ-EGİRDİR GÖLÜ  

1 GECE 2 GÜN

1250 TL

TUR TARİHLERİMİZ
1. Tur 01-03 Temmuz  1400 TL DOLU
2. Tur 15-17 Temmuz 1400 TL DOLU
3. Tur 29-31 Temmuz 1400 TL 
4. Tur 12-14 Ağustos 1400 TL kayıt devam ediyor...


 

1.GÜN ÇIKIŞ

19.30 Hatay Vali Göbeğinden hareket

21.00 da İskenderun Gri Turizm önünden

22.30 da Adana Gar önünden hareket ile Adana Pozantı ve Konya Beyşehir üzerinden kahvaltı alacağımız ilk durağımız olan noktaya doğru hareket ediyoruz.

 

2.GÜN 

Yolda alacağımız (ekstra) kahvaltının ardından, Türkiye’ nin en derin ve berrak göllerinden biri olan Salda Gölü’ ne doğru hareket ediyoruz kısa bir yolculuktan varacağımız Salda Gölünde uzayıp giden beyaz ve temiz kumsalı ile mavinin tüm tonlarını, doğal güzelliklerini cömertçe sunması nedeniyle Salda Gölü’ ne Türkiye’nin Maldivleri unvanı verilmiştir…  Şehir gürültüsünden uzak, sessiz ve sakin,  huzur verici bu ortamın, tertemiz havasını soluyarak, fotoğraf molası veriyoruz. Buradan, şirin mi şirin, tabiat ile iç içe, kendine has dokusu, lezzetleri, gölü ve birçok tarihi köşesi ile rağbet gören illerimizden birisi olan Burdur’ a geçiyoruz. Kent merkezinde yer alan, zengin buluntuları ile güzel bir müze olan Burdur Arkeoloji Müzesi’ ni geziyoruz. Sagalassos Heykellerini, Hacılar, Kremna, Bubon gibi yerlerden getirilen buluntuları görerek, Burdur’ da  panoramik şehir turumuzu tamamlıyoruz. Daha sonra, Ağlasun üzerinden, yemyeşil bir ovanın devamında Sagalasos Antik Kenti bizi karşılıyor. Son yıllarda yapılan yenileme çalışmaları ile her geçen gün yeni görüntülere kavuşan bu güzel ören yerini geziyoruz. MS 161–180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi' nin hala akan suyundan içerek hoş bir duygu yaşayacaksınız. Güzel ve keyifli bir günün ardından Konaklama için Burdur Merkezde yer alan 4* Grand Özeren otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde...

 

3.GÜN 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Isparta' nın  " Lavanta Kenti olan Kuyucak " beldesine doğru hareket ediyoruz. Isparta' da yetiştirilen Lavantaların büyük kısmının üretimini sağlayan bu şirin yer; gelen konuklarına Lavanta hasadı döneminde gelenek, görenek, yemek ve beldenin diğer güzelliklerini tanıtarak, kültürlerarası kaynaşmaya katkı sağlamaktadır. Buraya ulaştığımızda, biraz dinleniyor ve  Deneyimli Lavanta tarlası işçilerinden gül hasadı hakkında bilgi aldıktan sonra, önlüklerimizi giyerek, Lavantalara dokunup, koklayarak,  çıplak elle lavanta hasadının keyfine varıyoruz. Bu güzel ve renkli manzarada bol bol fotoğraf çekme imkânına sahip olacağız. Lavanta bahçesi, gezmek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Bu esnada, Kuyucaklı hanımların el emeği göz nuru, yapmış oldukları hediyelik eşyalar ile, Lavanta gül yağı, gül reçeli, lavanta kremi ve gül veya lavanta şurubundan satın alabilirsiniz. Keyifli bir sabahın ardından Isparta’ ya hareket ediyoruz. Önce Isparta’ ya gülü getiren Gülcü İsmail Efendi Heykeli, Süleyman Demirel Heykeli ve Gül Heykeli’ ni görüyor ve bu güzel eserleri fotoğraflarımıza ekliyoruz. ISPARTA merkezde verilen serbest zamanda gül kokan şehrin, meşhur Gül Suyu, Gül Lokumu, Gül Sabunu alışverişlerimizi yaptıktan sonra, Göller Bölgesinin en büyük doğal zenginliklerine sahip Eğirdir Gölü’ ne geçiyoruz. Gölün etrafındaki yürüyüş parkurlarını kullanarak, kısa bir doğa yürüyüşü yapıyor KONYA-POZANTI güzergâhı üzerinden yolda verilecek uygun molalarla Hatay’a varıyor ve bir başka GRİ TUR gezisinde buluşmak dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

 

SAGALASSOS ANTİK KENT

Sagalassos Antik Kenti, antik dönemde Pisidia olarak bilinen bölgede yer almaktadır. Dağlık bir alanın bitişiğinde yer alan kentte ilk yerleşim izleri günümüzden 12.000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Sagalassos Antik Kenti, orijinal yapı taşlarının neredeyse tamamının bulunabildiği anıtsal yapıları ile son derece iyi korunmuş durumdadır. Diğer yandan, kentin planı, üzerinde kurulmuş olduğu teraslı yapı düşünüldüğünde oldukça çarpıcıdır ve bu yapı ile uyumlu ve etkileyici bir anıtsal merkez yaratılmıştır. Ayrıca, en az bin yıllık seramik üretimi ile Sagalassos antik dönemlerdeki en uzun seramik üretimi merkezi olarak UNESCO Dünya Miras Listesi'ne önerilmektedir.

 

DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks Turizm belgeli araçlarla ulaşım
 • 1 gece 4* Grand Özeren Otelde  konaklama
 • 1 ad. Akşam yemeği Otelde
 • 1 ad. Sabah Kahvaltısı Otelde
 • Çevre gezileri
 • Araç içi ikramlar
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Gri Tur güvencesi

 

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • İlk gün varışta alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri ve tüm içecekler
 • Programda açıkça belirtilmeyen tüm harcamalar

 

FİYAT

 NAKİT & T. ÇEKİM

 5 TAKSİT

 8 TAKSİT

İki Kişilik Oda Kişi Başı

 1400 TL

+140 TL

+150 TL

7-12 Yaş (2 Yetişkinle)

 1250 TL

+125 TL

+140 TL

3-6 Yaş (2 yetişkinle)

 1000 TL

+95 TL

+110 TL

Tek kişi Konaklama Farkı

 250 TL

+20 TL

+25 TL

 

ÖNEMLİ NOTLAR !

 • Ön ödemesi yapılmayan hiçbir rezervasyon kesin kayıt değildir. 250 TL ön ödeme yapmak şartı ile geri kalanını tur günü araçta rehbere ödeyebilirsiniz.
 • Hava, Yol, Gidilen bölgede varsa bir sıkıntı, Vb. durumlardan dolayı Rehber uygun gördüğü takdirde programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tura katılım sağlayan tüm misafirlerimiz bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.
 • Tura Kayıt sırasında sizden ön ödeme talep edilir. Bu yapmış olduğunuz ön ödeme çok özel bir durum olmadığı sürece tur iptal durumunda iade edilmez.
 • Koltuk numarası kayıt sırasına göre verilmektedir. Tur esnasında hiçbir şekilde değiştirilemez. Kura çekimi, günlük değişmeli koltuk uygulaması bizde yoktur.
 • Araç durumu talebe göre ayarlanır. 15 kişilik Mercedes Sprinter VİP, 30+ ve üzeri Büyük Travego ve Tourismo tipi lüks turizm belgeli araçlarla seyahat ediyoruz.

 Fiyat : 1400 TL
   


 

Rezervasyon Kayıt
 

Tur Adı


 

Tur Tarihi


 

Rezervasyon Tarihi


 

Adınız Soyadınız


 

T.C. Numaranız


 

Doğum Tarihiniz


 

Telefon Numaranız


 

E-Mail Adresiniz


 

2.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

3.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

4.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

5.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

 

Not

 


 
   

YURTDIŞI TURLAR

 
   

Facebook

 
 

   

@gritur

   

   
  
   


 
           
Siteden yararlanırken gri tur ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz. gritur.com Copyright 2014-2022 Tüm hakları saklıdır.
 

           
  > Anasayfa
> Acentelerimiz
> İletişim

 

> Gizlilik İlkeleri
> Gri Tur İlkeleri
> Ulaşım Krokisi
> Yurtiçi Turları
> Yurtdışı Turları
> Kültür Turları
> Gemi Turları
> Yurtiçi Otelleri
> Yurtdışı Otelleri
> Tatil Köyü & Resort
> Kıbrıs Otelleri
> Şehir Otelleri
> Yurtiçi Uçak Bileti
> Yurtdışı Uçak Bileti
> Uçak Bileti Satın Al
 

   Bizi takip edin!

URA MEDYA
iskenderun tur hatay tur hatay turlar iskenderun turlar iskenderun uçak bileti hatay uçak bileti yurt içi turlar yurt dışı turlar kültür turu otel rezervasyon antakya turlar antakya turları