ALAÇATI, ÇEŞME, İZMİR, KUŞADASI TURU
  
09-12 Eylül 2021
  

Nefes Kesen bir Orta Ege Turuna Hazır Olun!

ALAÇATI - ÇEŞME -İZMİR- KUŞADASI TURU

 İzmir - Kordon - Çeşme - Balıklı Villa - Alaçatı - Yel Değrmenleri-Efes Antik Kenti - Meryem Ana - Şirince - Eski Rum   Evleri - Davutlar-Yüzme Molası-Kuşadası Geceleri-Pamukkale - Travertenler – Hierapolis Antik Kenti – Budan Bezi  

 

  TUR TARİHİ FİYAT
1. TUR 24-27 Haziran 850 ₺
2. TUR 08-11 Temmuz 850 ₺ DOLU
3. TUR 18-21 Temmuz 899 ₺ Kurban Bayramı  DOLU
4. TUR 29 Tem-01 Ağus 850 ₺ DOLU
5. TUR 12-15 Ağustos 850 ₺ DOLU
6. TUR 26-29 Ağustos 850 ₺ GÜNCEL DOLU
7. TUR 09-12 Eylül 850 ₺ GÜNCEL KESİN ÇIKIŞLI

1.GÜN / Gece Yolculuğu
16:00 Antakya Vali Göbeğinden (Kardeşler Künefe Önü)
17:30 İskenderun Gri Tur Önü (Mete Aslan Bulvarı Yapı Kredi bankası Karşısı)
19:15 Adana İstasyon Meydanından. 
 
2.GÜN / İzmir - Kordon - Çeşme - Balıklı Villa - Alaçatı - Yel Değrmenleri- Ilıca Plajı
Tura katılan misafirlerimizi alarak Gri Tur araç içi ikramlar eşliğinde İzmir istikametine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolda alacağımız sabah kahvaltının ardından İzmir Konak Meydanında yer alan Kordon, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görerek, sonrasında Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda serbest zamanımızın ardından Çeşme'de yer alan çok güzel bir fotoğraf güzelliği sunan Balıklı Villaya doğru yol alıyoruz burada ki ziyaretimizi gerçekleştirip resimlerimizi çektikten sonra  Alaçatı’ya hareket. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Ardından Türkiye'nin en güzel plajlarından birisi olan Ilıca Plajında yüzme molası ve akabinde Vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz.İzmir Kordonda bulunan 4* Otelimize varış.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
3.GÜN / Efes Antik Kenti - Meryem Ana - Şirince - Eski Rum Evleri - Şirince Şarapları 
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Efes Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Burada Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra,) Efes Antik Kenti gezimizin ardından Hıristiyan inanışına göre Meryem ananın yaşadığı ve öldüğü ev olarak kabul edilen ve Hıristiyanların hac merkezi de olan Meryem Ana Evi gezisini yapıyoruz.  Şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye hareket ediyoruz. Şirince gezimizin ardından Kuşadasında yer alan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden konuklarımız ile Kuşadası Şehir ve Barlar Turuna  ( Ekstra ) gidiyoruz. 
 
3.GÜN: Pamukkale - Travertenler – Hierapolis Antik Kenti – Budan Bezi
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Türkiyemizin beyaz cenneti Pamukkale'de Hierapolis Antik Kenti ( Nekropol, Domitian Kapısı, Sütunlu Cadde, Karbondioksit Havuzu, Cin Deliği, Tiyatro ) Travertenler, Pamukkale'yi gezdikten sonrasında ise Pamukkale'nin hemen yakınında bulunan Tekstil ürünleri ile meşhur  bir mağazaya uğrayıp buradan Budan bezlerinden oluşan ürünlerden alışverişimizi yapıp akşam üzeri dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Gece yarısı tahmini Adana İskenderun ve Hatay'a varış turumuzun sonu. Bir başka Gri Turizm Organizasyonunda görüşmek dileği ile sizlerle vedalaşıyoruz.
 
GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL OLAN HİZMETLER:
 • Lüks araçlar ile ulaşım Tourismo ve Travego
 •  İlk gün varıştaki sabah kahvaltısı açık büfe veya Serpme Kahvaltı
 • izmir 4* Otelde   1 gece konaklama '' KAYA PRESTİGE'' 
 • Kuşadası 4* Otelde  1 gece Konaklama '' MARİNA HOTEL''
 • Otellerde ki  2 ad. akşam yemeği
 • Otellerde ki 2 sabah kahvaltısı
 • 1618 nolu yasaya göre zorunlu seyahat sigortası
 • 3 Tam gün Profesyonel Rehberlik hizmeti
 • Programda belirtilen tüm çevre turları
 • Otobüs içerisindeki sıcak soğuk ikramlar
 • Gri Tur hizmet kalitesi

 

 • GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Kişisel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Ören yeri ve Müze giriş ücretleri

FİYAT

NAKİT

5 TAKSİT

İki-üç kişilik odalarda kişi başı

850 TL

+68 TL

7-12 yaş indirimli çocuk fiyatı

700 TL

+56 TL

0-6 yaş indirimli çocuk fiyatı

500 TL

+40 TL

Tek kişilik oda farkı

200 TL

+16 TL

 

ÖNEMLİ NOT:

Çocuk indirimleri 2 yetişkinle aynı odada kalmak şartı ile geçerlidir. 3 yaşın altındaki çocuklar koltuk almaz ise sadece sigorta ücreti öder. Koltuk numarası kayıt sırasına göre verilir. Ön ödeme yapıldıktan sonra turunuz netlik kazanır.

TUR PROGRAMINI İNDİR