ÇEŞME ALAÇATI İZMİR TURU 2022
  
08-12 Eylül 2022
  

 

Nefes Kesen Orta Ege Turu

ALAÇATI ÇEŞME İZMİR  TURU

ŞİRİNCE, ESKİ RUM EVLERİ, EFES ANTİK KENTİ, MERYEM ANA, İZMİR MERKEZ, KORDON, SAAT KULESİ,GECELER, ÇEŞME, KALE, BALIKLI VİLLA, YEL DEĞİRMENLERİ, ALAÇATI, URLA, PAMUKKALE TRAVERTENLER, HİERAPOLİS ANTİK KENTİ, BUDAN BEZİ

2017, 2018, 2019 2021 YILINDA %97 MEMNUNİYET 

2. TUR

23-27 Haziran

 Tur Gerçekleşti

3. TUR

08-12 Temmuz

Tur Gerçekleşti

4. TUR

21-25 Temmuz

Tur Gerçekleşti

5. TUR

04-08 Ağustos

2500 ₺  DOLU

6. TUR

18-22 Ağustos

2500 ₺ DOLU

7. TUR

25-29 Ağustos

2500 ₺ DOLU

8. TUR

08-12 Eylül

2500 ₺


1.GÜN

Çıkış 

15.30: Antakya Vali Göbeğinden Kardeşler Künefe Önünden

17.00: İskenderun Gri Turizm Önü İskenderun Mete Aslan Bulvarı Yapı Kredi Bankası Karşısı

19.00: İstasyon önünde Adana da buluşmamızın ardından saat 19.15 da İzmir Şirince'ye hareket ediyoruz.

 

2.GÜN

Şirince, Eski Rum Evleri, Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi

Sabah ilk durağımız Şirince de yöresel tatlardan oluşan serpme kahvaltımızı alıyoruz. kahvaltı sonrasında  Şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'yi geziyoruz buradaki serbest zaman sonrasında, Efes Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Burada Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra,) Efes Antik Kenti gezimizin ardından Hristiyan inanışına göre Meryem ananın yaşadığı ve öldüğü ev olarak kabul edilen ve Hıristiyanların hac merkezi de olan Meryem Ana Evi gezisini yapıyoruz. Burada ki ziyaretimizi tamamldıktan sonra bugün kü programızı tamamlayıp İzmir Kordonda yer alan 4* Otelimize doğru geçiş yapıyoruz. Konaklama akşam yemeği ve dinlenle otelimizde.

3.GÜN

İzmir Merkez, Saat Kulesi, Hükümet Konağı, Çeşme Kalesi, Balıklı Villa, Alaçatı, Yel Değermenleri, Alaçatı sokakları,Urla

Sabah otelde aldığımız güzel bir kahvaltıdan sonra araçımız ile İzmir şehir merkezine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. İzmir Konak Meydanında yer alan Kordon, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görerek, Kordonda size çarşıyı gezmeniz için mini bir serbest zaman ve sonrasında aracımıza atlayıp  Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda serbest zamanımızın ardından Çeşme'de yer alan çok güzel bir fotoğraf güzelliği sunan Balıklı Villaya doğru yol alıyoruz burada ki ziyaretimizi gerçekleştirip resimlerimizi çektikten sonra  Alaçatı’ya hareket. İlk durağımız yel değirmenleri Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Ardından Türkiye'nin en güzel kasabalarından biri olan Urla'ya uğruyoruz sahilde vereceğimiz zaman sonrasında İzmir Kordonda bulunan 4* Otelimize varış.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 

4. GÜN

Pamukkale, Hierapolis Antik Kenti, Travertenler, Buldan Bezi

Uyandirma ve sabah kahvaltisi sonrasinda 3 Saatlik bir yolculukla Pamukkale’ye geliyoruz. Antik çağın kutsal kentlerinden biri olan Hierapolis Antik Kenti kalıntıları arasında Doğa Harikası Travertenler’de vereceğimiz serbest zaman sonrasında  öğle Yemeğine geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından ünlü Buldan Bezleri fabrikasında serbest zaman alişveriş sonrasında  Çay - Akşehir - Konya - Ereğli - Pozantı üzerinden  Hatay’a doğru dönüşe geçiyoruz. Tahmini varış saatimiz İskenderun 05.00 Hatay ise 06.00 çivarında olacaktır. İşinizi buna göre planlamanız rica olunur.

 

GEZi ÜCRETİNE DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks araçlar ile ulaşım Tourismo ve Travego
 • İlk gün varıştaki serpme sabah kahvaltısı
 • İzmir 4* Otelde   2 gece konaklama
 • Oteldeki 2 ad. akşam yemeği
 • Oteldeki 2 sabah kahvaltısı
 • 1618 nolu yasaya göre zorunlu seyahat sigortası
 • 3 Tam gün Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Programda belirtilen tüm çevre turları
 • Otobüs içerisindeki sıcak soğuk ikramlar
 • Gri Turizm acente refakati

 

GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Kişisel harcamalar
 • Öğle yemekler
 • Ören yeri ve Müze giriş ücretleri
FİYATLANDIRMA NAKİT veya T. ÇEKİM 5 TAKSİT(Bonus,World)
İki kişilik oda da kişi başı 2500 TL +195 TL
7-12 Yaş Çocuk (2 Yetişkin ile kalırsa) 1900 TL +158 TL
0-6 Yaş Çocuk (2 Yetişkin ile kalırsa) 1600 TL +124 TL
Tek Kişi Konaklama Farkı 700 TL +40 TL

ÖNEMLİ NOT

 • Kişi başı 500 TL ön ödeme yapmak şartı ile yerinizi garantileyebilirsiniz.

 • Hava, Yol, Gidilen bölgede varsa bir sıkıntı, Vb. durumlardan dolayı Rehber uygun gördüğü takdirde programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tura katılım sağlayan tüm misafirlerimiz bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

 • Tura Kayıt sırasında sizden ön ödeme talep edilir. Bu yapmış olduğunuz ön ödeme çok özel bir durum olmadığı sürece tur iptal durumunda iade edilmez.

 • Koltuk numarası kayıt sırasına göre verilmektedir. Tur esnasında hiçbir şekilde değiştirilemez. Kura çekimi, günlük değişmeli koltuk uygulaması bizde yoktur.

TUR PROGRAMINI İNDİR