KIBRIS TURU | GRİ TUR | İSKENDERUN-ANTAKYA
 
Anasayfa  |  Acentelerimiz  |  Müşteri Yorumları  |  Banka Hesap Numaraları  |  İletişim
 

English France Germany Arabic  

 

       
 

KIBRIS TURU


25-27 Kasım 2023

 

KIBRIS TURU

GİRNE MERKEZ, GİRNE KALESİ, BELLAPAİS MANASTIRI, BARBARLIK MÜZESİ, YEŞİL HAT, LOKMACI SINIR KAPISI, DOKTOR FAZIL KÜÇÜK EVİ, GAZİ MAGUSA, BARNABAS, KAPALI MARAŞ, AZİZ NİCHOLAS KATEDRALİ, LALA MUSTAFA PAŞA CAMİ, NAMIK KEMAL ZİNDANI, FREE SHOP

------ 25 - 27 KASIM -------

CUMARTESİ GİDİŞ - PAZARTESİ DÖNÜŞ 

48 YILDIR KAPALI OLAN MARAŞ BÖLGESİNİ ADIM ADIM GEZME İMKANI

GİRNE MERKEZDE KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE

5* VUNİ PALACE HOTEL & CASİNO 

2 GECE 3 GÜN 

9500 ₺

Kademeli olarak fiyat artışı olacaktır. Kayıt olanlar fiyat artışından etkilenmeyecektir.


1.GÜN
25.11.2023 CUMARTESİ

Siz değerli misafirlerimizi Antakya ve İskenderunda belirlenen toplanma yerlerinden alarak sabah 06.00 da Adana Havalimanı'nda buluşuyoruz. Gerekli check in işlemlerini yaptıktan sonra Pegasus Havayollarına ait PC1852 Adana-Lefkoşa 07.30 Uçağı ile Kıbrıs’a gidiş uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Oraya vardığımızda bizim için özel tutulmuş olan aracımız bizi karşılayıp rehberimiz ile birlikte Kıbrıs gezimize başlıyoruz. Turumuza rehberimizin belirleyeceği saatte öncelikle Beylerbeyi (Bellapais) köyünden başlıyoruz. Girne’nin en gözde bölgelerinden birinde bulunan gotik stilde yapılmış olan en güzel manastırlardan birisi olarak bilinen Bellapais Manastırını Rehberimizden alacağımız bilgilerle geziyor sonrasında Lefkoşa`ya doğru hareket ediyoruz. Lefkoşa merkeze geliyor turumuza Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alay Doktoru Binbaşı DR. Nihat Bey`in eşi ve üç çocuğunun, Rumlar tarafından canice katledildikleri Barbarlık Müzesi`ni gezerek başlıyoruz.KKTC ve Güney Rum kesimini ayıran 244 km uzunluğunda Yeşil Hat sınırını görerek Lefkoşa Surlarının ve Venedik Surlarının Kuzey tarafında bulunan ana giriş kapılarından birisi olan Tarihi Sur Kapısına gidiyoruz. Tarihi Sur Kapısı gezimizin ardından Mevlevi Tekkesini görüyoruz ve Osmanlının en önemli tarihi camiisi olan Arap Ahmet Paşa camii’yi ziyaret ediyoruz. Rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra Lefkoşa Meydanına hareket ediyoruz. İngiliz yapılarının bulunduğu bu meydanda fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Kıbrıs`ın ilk valisi olan Muzaffer Paşanın yaptırdığı en büyük Osmanlı eseri olan Büyük Han'da kahve molası veriyoruz.Molamız sonrasında ST Sophia Katedrali Luzinyan döneminden kalan gotik stilinin güzel bir örneği olan Osmanlı döneminde Lefkoşa Ayasoyfa Camii olarak kullanılan günümüzdeki ismi Selimiye Camiini ziyaret ediyoruz .Sonrasında Güney Rum kesimine yaya olarak gidilebilen Lokmacı sınır kapısında fotoğraflarımızı çekiliyoruz ve   Arasta Çarşısında alışveriş için serbest zaman.. Serbest zamanımızın ardından Burada Kıbrıs türkünün ilk mücadele lideri Doktor Fazıl Küçük Müze Evi'ni ziyaret ediyoruz Daha sonra Cumhurbaşkanı  Makamını ve Girne kapısını ziyaret ederek otobüsümüze ulaşıp dönüşe geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 
2.GÜN
26.11.2023 PAZAR

Rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz Görevli arkadaşımız ile beraber Girne merkeze gidip, Çarşının ve Girne Kalesini tadını çıkartabilirler. Veya dileyen misafirlerimiz sahile sıfır otelimizde denize girebilir, veya otelde gazinonun tadını çıkartabilirler. Otelden çarşıya gidiş dönüşümüz bireysel olacaktır. Gerekli tüm bilgileri görevli arkadaştan alabilirsiniz. 
 
3.GÜN
27.11.2023 PAZARTESİ

Turumuza rehberimizin belirleyeceği saatte Gazi Mağusa & Barnabas & Kapalı Maraş turuna gidiyoruz. Girne bölgesinden Mağusa istikametine yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Aziz Barnabas Arkeoloji ve İkon Müzesi'ni ziyaret edeceğiz bu müze Kıbrıs'ta hristiyanlığın başlangıç noktasıdır Barnabas İncili dünyaca ünlü el yazması incildir ; ardından 1974 yılından beri tamamen terk edilmiş otel ve evlerin olduğu son derece heyecan verici olan Hayalet Şehir betimlemesinin tam anlamıyla hayat bulduğu 46 yıl boyunca sivil ziyarete kapalı olan Maraş (Varoşha) bölgesinde yürüyüş yapıyoruz. Savaşın insanlar üzerindeki etkilerini göreceğimiz bu tur adeta zamanın durduğu hissini sizlere verecektir. Yürüyüş turumuz sonrasında tarihi Mağusa surlarının ana girişinde inip adım, adım Magusa surlariçi ziyaretimizi başlıyoruz burada birbirinden güzel eserleri ziyaret ediyoruz tarihi ana kapı olan Akkule kapısını görüp Aziz Peter Aziz George Kilisesi veya Sinan Paşa Camii olan yapıyı geziyoruz Yine yakın bir mesafede bulunan Aziz Nicholas Katedrali veya Lala Mustafa Paşa Camii'ni ve yanı başında bulunan halk arasında cumbez ağacı olarak bilinen 720 yaşında ve yılda 7 kez meyve veren Tarihi Cümbez Ağacını görüyoruz, Vatan şairimiz Namık Kemal’in vatan yahut silistre oyunundan sonra sürgün gelmiş olduğu Namık Kemal Zindanı, Deniz Kapısı olan noktadan tarihi surları ve Limanı panoramik olarak görebiliyoruz çarşıda çay kahve molasından sonra rehberimizin belirleyeceği saatte Lefkoşa Ercan Havalimanına doğru hareket ediyoruz. . Lefkoşa Havalimanı’ndaki bilet işlemleri ve Free Shop alışverişlerimiz sonrasında Pegasus Havayollarının Pc 1851 sefer sayılı tarifeli uçuşu oranın yerel saati ile saat 18.45 de Adana Havalimanına doğru hareket ediyoruz. Varış ve Gümrük işlemlerinden sonra alanda bekliyen aracımız ile Dörtyol, İskenderun, Antakya Transferimizi ücretsiz olarak gerçekleştiriyoruz. bir dahaki GRİ TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz...

 

 

DAHİL OLAN HİZMETLER

 •  Antakya, İskenderun, Dörtyol - Adana Havalimanı arası Çift yön transfer
 • Adana - Lefkoşa gidiş uçak bileti
 • Lefkoşa - Adana Dönüş uçak bileti
 • 2 gece 5* Vuni Palace & Casino Otelde konaklama
 • Otelde 2 ad. Açık büfe akşam yemeği
 • Otelde 2 ad. Açık büfe sabah kahvaltısı
 • 2 tam gün rehberli Kıbrıs Kültür Turu
 • Programda belirtilen çevre gezileri
 • 2 gün profesyonel rehberlik hizmeti Kıbrıs Yerel Rehberi
 • Seyahat sigortası
 • Gri Tur acenta refakati
 • Gri Tur hizmet standartı 

 

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ören yeri girişleri
 • Tüm öğle yemekleri
 • Programda açıkça belirtilmeyen her şey 

 

TUR KURALLARI

 1. Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı ile Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir.
 2. Ön ödemesi alınmamış hiçbir tur tarafımızca kesin sayılmaz. Kesin rezervasyon ön ödeme ile olur.
 3. Triple (3 kişilik) Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. Bizim buna yapabileceğim bir şey yok maalesef tur alırken buna da karar verin.
 4. 3 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır.
 5. 4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Misafirin kayıt tarihi yine baz alınarak oturma planı yapılır.
 6. Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Gri Tur’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir.
 7. Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde Gri Tur sorumlu tutulamaz.
 8. Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.
 9. Uçaklı Turlarda Gri Tur Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.
 10. Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Gri Tur’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda Gri Tur İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum %30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır). 1. Dereceden misafirin sağlık nedeni ile tura katılamama durumunda ise Devlet hastanesinden epikriz raporu ile sigorta şirketi ile iletişim halinde bizzat kendisi olmalıdır.

 

KIBRIS ÖZEL NOTU !

1. Katılım sağlayan tüm misafirlerin kimlikleri yeni çipli kimlik ve bebek dahi olsa resimli olmak zorundadır.

2. Dileyen misafirler pasaport ile de giriş yapabilirler.

3. 18 Yaşını doldurmamış annesi veya babasından herhangi biri yanında değilse mutlaka yanında olmayandan noter tastikli muvafakatname almalıdır. Aksi taktirde giriş yapamaz. 

 

FİYATLANDIRMA

NAKİT & T. ÇEKİM

8 TAKSİT

İki Kişilik odada kişi başı

 9500 ₺

+950 TL

Tek kişilik oda da kişi başı

 11000 ₺

+1100 TL

 Fiyat : 9500 ₺
   


 

Rezervasyon Kayıt
 

Tur Adı


 

Tur Tarihi


 

Rezervasyon Tarihi


 

Adınız Soyadınız


 

T.C. Numaranız


 

Doğum Tarihiniz


 

Telefon Numaranız


 

E-Mail Adresiniz


 

2.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

3.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

4.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

5.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

 

Not

 


 
   

Facebook

 
 

   
   
   
  
   


 
           
Siteden yararlanırken gri tur ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz. gritur.com Copyright 2014-2023 Tüm hakları saklıdır.
 

           
  > Anasayfa
> Acentelerimiz
> İletişim

 

> Gizlilik İlkeleri
> Gri Tur İlkeleri
> Ulaşım Krokisi
> Yurtiçi Turları
> Yurtdışı Turları
> Kültür Turları
> Gemi Turları
> Yurtiçi Otelleri
> Yurtdışı Otelleri
> Tatil Köyü & Resort
> Kıbrıs Otelleri
> Şehir Otelleri
> Yurtiçi Uçak Bileti
> Yurtdışı Uçak Bileti
> Uçak Bileti Satın Al
 

   Bizi takip edin!

URA MEDYA
iskenderun tur hatay tur hatay turlar iskenderun turlar iskenderun uçak bileti hatay uçak bileti yurt içi turlar yurt dışı turlar kültür turu otel rezervasyon antakya turlar antakya turları