TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS VE VAN TURU | GRİ TUR | İSKENDERUN-ANTAKYA
 
Anasayfa  |  Acentelerimiz  |  Müşteri Yorumları  |  Banka Hesap Numaraları  |  İletişim
 

English France Germany Arabic  

 

       
 

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS VE VAN TURU


09-13 ŞUBAT 2024

 

 

RÜYA GİBİ BİR KIŞ TURU

UÇAK İLE ADANA – VAN

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ

YATAKLI VAGON KARS - KAYSERİ

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS VE VAN

KARS KALESİ - KATHERİNA EVİ - SARIKAMIŞ - ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ - VAN KEDİ EVİ  İSHAKPAŞA SARAYI - MURADİYE ŞELALESİ - KANLI TABYA

GEZİ TARİHİ :   09 – 13 ŞUBAT 2024

UÇAK İLE GİDİŞ – TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE DÖNÜŞ


 

 

 

09 Şubat 2024   1.Gün:  Adana – Van Kedi Evi - Muradiye Şelalesi – İshakpaşa Sarayı – Kars Merkez

Siz değerli misafirlerimizi saat 06.15 de  İskenderun  Gri Tur önünden alarak Saat 08.15’de Adana Şakir Paşa hava alanında buluşuyoruz. Bilet işlemlerimizi yaptıktan sonra Pegasus H.Y PC 3640 sefer sayılı 09.45 uçağı ile Adana - Van uçuşumuzu yapıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğumuzun ardından Van’a  varış ve burada bizi bekleyen tur aracımız ile Tuşpa  Kalesi diye bilinen Van Kalesi’ne gidiyoruz. Surlar, Kale Camisi, Urartu Krallarının Kaya Mezarları ve Kale Kapılarını görüp. Kale’de vereceğimiz fotoğraf molası ardından Van Kedisi Evi’ne hareket ediyoruz. Bölgenin en sevimli ve meşhur canlılarından olan Van Kedilerini görüp, fotoğrafladıktan sonra Van yöresine özgü el işçiliği, gümüş alışverişlerimizi gerçekleştirmemizin ardından, Öğle yemeği ve Muradiye Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından, İran sınırına komşu olan Doğubeyazıt’a doğru yola çıkıyoruz. Doğubeyazıt’ta ki durağımız İshakpaşa Sarayı olacaktır. 116 odalı, bütün ovaya hakim konumuyla, birbirinden eşsiz taş işlemeli anıtsal kapılarıyla İshakpaşa Sarayı gezimizi yapıyoruz. Doğubeyazıt'ta öğle yemeği ve alışveriş molası veriyoruz. Ardından Iğdır, Digor üzerinden Kars’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars Park Otel’de

 

10 Şubat 2024   2. Gün: Ani Harabeleri – Çıldır Gölü   – Kars Merkez

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, ilk olarak  Ermenistan sınırında UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde bulunan Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'nı (Ani Harabeleri) ziyaret  ediyoruz. Daha sonra Çıldır’a hareket Yaklaşık 2000 metredeki  Çıldır Gölü’nde meşhur sarı sazan menüsünden (ekstra) oluşan öğle yemeğimizi alıp göl etrafında gezi ve fotoğraf için serbest zaman sonrasında Kars şehir merkezinde yapacağımız şehir turu ile Kars Kalesi, Kümbet Camiisi (12 Havariler Kilisesi), Kars Taşköprü Fetiye Camii’ni görüyoruz. Sarıkamış Şehitlerimiz için yapılmış, ülkemizin en anlamlı müzelerinden biri olan Kanlı Tabya Sarıkamış Şehitleri Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze ziyaretimizin ardından otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars Park Otel’de. İsteyen misafirlerimizle Kars’ın meşhur Aşık Atışması ve muhteşem Kafkas Gösterisi gecesine katılabilir.

 

11 Şubat 2024    3. Gün:  Kars Müzesi – Sarıkamış – Katerina Köşkü – Kars Merkez – Tren Yolculuğu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Kars Merkez ‘de bulunan Kars Müzesi gezimizi yapacağız. 1981´de açılışı yapılan Modern Kars Müzesi günümüzde arkeolojik, etnografik ve taş eserlerin sergilendiği önemli müzeler arasında yer almaktadır. Ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Kars’a hareket panoramik Kars gezimiz sonrasında Meşhur Kars kaşarı ve balından satın almak için Turistik Doğu Ekspresinin kalkış saatine kadar şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Ekstra alacağımız akşam yemeği sonrası  TCDD’nin bildirdiği saate göre 22:20’de hareket eden Turistik Doğu Ekspresi Trenine biniyor ve keyifli yolculuğumuza başlıyoruz.  Yolculuk süresince Tren içerisinde bulunan kafeterya bölümünden sıcak-soğuk içecek ihtiyaçlarınızı tatlı ve tuzlu atıştırmalıklarınızı satın alabilirsiniz. Konaklama Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonda.

 

12 Şubat 2024    4. Gün:   Turistik Doğu Ekspresi Yolculuğu ve Geziler

Trende Sabah uyanır uyanmaz büyüleneceğiniz bir manzara sizleri bekliyor olacaktır.  Anadolu’nun kendisine hayran bırakan güzellikteki coğrafyası ile yolculuğumuza devam edeceğiz. Tüm gün trende olacağımız için kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeklerinizi Trenin kafeteryasında serbest olarak alabileceğiniz gibi ekstra turlarda vereceğimiz molalarda şehir merkezîlerinde de alabilirsiniz. Konaklama Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonda.

 1.Ekstra Kemaliye Turu: Değerli konuklarımız; İliç Garında trenimizin vereceği 3 saatlik mola sırasında dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra Kemaliye turumuzu gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 45 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Kemaliye’ye varıyoruz, Kemaliye halkının kendi imkanlarıyla açtığı meşhur taş yolu görüyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından manili yolda yapacağımız kısa yürüyüş ile Lökhane’ye ulaşıyor ve meşhur Lök tatlısının tadına bakıyor ve alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Sonrasında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından trenimize dönüyoruz.

2. Ekstra Divriği Turu: Değerli konuklarımız; Divriği Garında trenimizin vereceği 3 saatlik mola sırasında dileyen misafirlerimiz Divriği Turuna katılabilir. Divriği turumuza ilk olarak; Ulu Cami ve Darüşşifası ile başlıyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde Ulu Cami ve Darüşşifası gezimizi tamamlıyor ve Huma hatun Sokağında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Turistik Doğu Ekspresi Trenimize geri dönüyor ve yolculuğumuza devam ediyoruz.

3. Ekstra Sivas Turu: Değerli konuklarımız; Sivas Garın’da trenimizin vereceği 3 saatlik mola sırasında dileyen misafirlerimiz Sivas Turuna katılabilirler. Selçukluların kültür merkezlerinden olan Sivas’ta; Çifte Minareli Medrese, Buruciye Medresesi, Şifaiye Medresesi, Sivas Kongresi Binası gezilerimizi yaptıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Turistik Doğu Ekspresi Trenimize geri dönüyor ve yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

13 Şubat 2024    5. Gün:  Kayseri - Adana

Devam eden tren yolculuğumuz gece saat 01:00 – 03:00 arasında son buluyor ve  Kayseri Tren Garına ulaşıyoruz. (Her ne kadar planlama yapılsa da bazen teknik arıza veya yol durumuna göre saatlerde değişiklikler olabilmektedir) Kayseri Garında bizi bekleyen aracımız ile İskenderun'a doğru yola çıkıyoruz. Gezimiz sabah İskenderun'a varışımız ile sonlanıyor. Başka bir Gri Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İskenderun- Adana Havalimanı transferi
 • Kayseri - İskenderun Transferi
 • Pegasus H.Y. Adana – Van Uçak Bileti
 • Turizm otobüsü ile ulaşım.
 • Doğu Ekspresi ile Kars – Kayseri (Yataklı) Tren Bileti
 • Kars Park Otelde 2 Gece Konaklama
 • Konaklama Yapılan Otellerde 2 Kahvaltı
 • Konaklama Yapılan Otellerde 2 Akşam Yemeği
 • Programda Belirtilen Geziler
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze Giriş Ücretleri, Sarıkamış Telesiyej ve Teleferik Ücreti
 • Kars Aşık Atışması ve Kafkas Dans Gösterisi
 • Yemeklerde Alınan İçecekler,
 • Tren Dönüşünde Ekstra geziler.

 

 

KİŞİBAŞI

0-6 YAŞ COCUK

7-12 YAŞ COCUK

TEK KİŞİ FARKI

KİŞİ BAŞI NAKİT VE TEK ÇEKİM

13,990.00TL

10,990.00TL

11,490.00TL

5,500.00TL

BONUS VE FİNANS 3 TAKSİT

14,990.00TL

11,990.00TL

12,490.00TL

5,800.00TL

FİYATLARIMIZ İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KONAKLAMA FİYATLARDIR. KİŞİ TEK KALMAK İSTERSE TEK KİŞİLİK KONAKLAMA FARKI TUR ÜCRETİNE EKLENİR. TAKSİT GARANTİ BONUS VE FİNANS KARTLARINA YAPILMAKTADIR. ÇOCUK İNDİRİMLERİ 2 YETİŞKİN YANIDAN GEÇERLİDİR. 

 

NOTLAR

 • Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.
 • Çıldır Gölü’ndeki Atlı Kızak gezisi göldeki buz kalınlığı yeterli seviyede olduğu takdirde yapılabilmektedir.
 • Kişi bilgilerinde rezervasyon sonrasında değişiklik veya rezervasyon iptali durumunda ücret iadesinde ulaşım araçları veya oteller kaynaklı olarak tamamıyla veya belli oranlarda kesintiler olabilir.
 • Gezilen bölgenin hava şartları soğuk olması nedeni ile gerekli olabilecek kıyafet bilgisini lütfen acentamızdan edininiz.
 • Tren seferlerinde değişiklik olması durumunda acentemiz tarafından farklı ulaşım bilgisi misafirlerle paylaşılacaktır. 


Fiyat : 13990₺
   


 

Rezervasyon Kayıt
 

Tur Adı


 

Tur Tarihi


 

Rezervasyon Tarihi


 

Adınız Soyadınız


 

T.C. Numaranız


 

Doğum Tarihiniz


 

Telefon Numaranız


 

E-Mail Adresiniz


 

2.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

3.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

4.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

5.Kişi Kayıt
Ad Soyadı

D.Tarihi    
T.C No      

 

Not

 


 
   

Facebook

 
 

   
   
   
  
   


 
           
Siteden yararlanırken gri tur ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz. gritur.com Copyright 2014-2023 Tüm hakları saklıdır.
 

           
  > Anasayfa
> Acentelerimiz
> İletişim

 

> Gizlilik İlkeleri
> Gri Tur İlkeleri
> Ulaşım Krokisi
> Yurtiçi Turları
> Yurtdışı Turları
> Kültür Turları
> Gemi Turları
> Yurtiçi Otelleri
> Yurtdışı Otelleri
> Tatil Köyü & Resort
> Kıbrıs Otelleri
> Şehir Otelleri
> Yurtiçi Uçak Bileti
> Yurtdışı Uçak Bileti
> Uçak Bileti Satın Al
 

   Bizi takip edin!

URA MEDYA
iskenderun tur hatay tur hatay turlar iskenderun turlar iskenderun uçak bileti hatay uçak bileti yurt içi turlar yurt dışı turlar kültür turu otel rezervasyon antakya turlar antakya turları