DİYARBAKIR MARDİN GÖBEKLİTEPE TURU
  
19-21 Mayıs,
  

DİYARBAKIR MARDİN GÖBEKLİTEPE TURU

Evsel bahçeleri, Diyarbakır Surları, On gözlü Köprü, Mor Gabriel, Mardin Dar Sokakları

Gümüşçüler, bakırcılar, Ulu Camii, Göbeklitepe, Urfa Merkez

19-21 Mayıs 2023

 

2000 ₺ Yerine 1890 ₺

Yaralarımızı hep beraber saracağız...


 

 

1.GÜN ÇIKIŞ

Hatay: 22.00 da Vali Göbeği Kardeşler Künefe Önünden

İskenderun: 23.30 da Gri Tur önünden

Osmaniye: 00.40 da Otoban Giriş gişelerinden

 

2.GÜN

Siz değerli misafirlerimizi belirlenen toplanma yerlerinden aldıktan sonra sabah ilk olarak tarihi konaklardan birinde sabah kahvaltımızı alıp Diyarbakır gezimize başlıyoruz. Diyarbakır da sırasıyla gezeceğimiz yerler arasında İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan ve içerisinde Hareme şerif olan Diyarbakır Ulu Cami'yi geziyoruz. Akabinde Hasanpaşa HanıCahit Sıtkı Tarancı evi ve Diyarbakır Surlarını (Panoramik) olarak rehberimizden bilgi alıp ardından Diyarbakır da 10 gözlü köprüye uğrayıp Midyat’a doğru yol alıyoruz. Midyat’ta Mor Gabriel olarak da bilinen Deyr-Ül Umur Manastırına gideceğiz. Manastır içinde Meryem Ana, Resüller, Kırk Şehit, Mar Şumuel, Mar Şemun adlarıyla anılan ibadethaneler, rahiplerin yaşama ve ibadet etme alanları, lahit ve mezarlık bölümü bulunuyor. Mar Gabriel, aynı zamanda Süryani Kilisesi tarafından Piskoposluk merkezi olarak da kullanılan bu manastırı gezdikten sonra Midyat Kent Merkezine hareket ediyoruz. Başta Sıla Dizisi olmak üzere birçok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevi’ni ve Gümüşçüler Çarşısını geziyoruz. Gümüşün tel tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü çarşı merkezindeki gümüşçülerden Telkâri ürünlerinden satın alabilirsiniz. Burada ki gezimizi tamamladıktan sonra Kadim Şehir Mardin’e doğru yol alıyoruz. Yolculuğumuzun ardından İlk olarak  Kazımiye Medresesine hareket ediyoruz. Artuklular devrinde yapımına başlanılan ve Akkoyunlular döneminde yapımı tamamlanan Taş işçilik sanatının en önemli eserlerinden olan Medreseyi geziyoruz. Mimari güzelliğinin ve işçiliğinin yanı sıra Mezopotamya Ovasının güzelliği de sizi ayrıca etkileyecek. Misafirlerimiz ile belirlenen saatte toplanıp Yay Grand Otele geçiş yapıyoruz. Dinlenme Akşam yemeği otelimizde.

 

3.GÜN

Uyandırma ve otelde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyoruz. Programızın akışına göre ilk olarak otobüsümüzden inip Mardin’in dar sokaklarında yürümeye başlıyoruz Fotoğraf makinalarınızı hazır bulundurun her köşesi sizi ayrı büyüleyecek, Buradan Mardin Ulu camiye uğruyoruz hemen ardından ise Ulucami gezimizin ardından alışveriş için serbest zaman veriyoruz. (Bakır Eşya, Badem Şekeri, Sabun, Gümüş ve Peksimet alabilirsiniz). Alışverişlerimizin ve serbest zamanın ardından Mezopotamya’nın mistik havasını en iyi hissedebileceğimiz yerlerden biri olan insanlık tarihinin en önemli arkeolojik keşiflerinden biri olan, günümüzden 12bin yıl öncesine tarihlenen, bilinen yazılı tarihin doğrularını derinden sarsan, ilk hac merkezi olduğu tahmin edilen Göbeklitepe’ye götürecek. Kazılarda gün yüzüne çıkan kalıntıları rehberimizin anlatımları dahada anlamlı hale getirecek. Göbekli tepe gezimizin ardından Urfa Balıklı göl alanına ulaşıyoruz. Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gümrük hanında vereceğimiz serbest zamanlarda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra siz değerli misafirlerimiz ile dönüş yoluna geçiyoruz. Dönüş yolunda turumuzun kritiğini yaparak ve yıllarca unutamayacağınız güzelliklerle sizlerde vedalaşıyoruz. Bir başka Gri Tur organizasyonunda buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks turizm belgeli araçlar ile ulaşım
 • Yay Grand otelde 1 gece konaklama
 • 2 Tam gün profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Otelde 1 sabah kahvaltısı
 • Otelde 1 akşam yemeği
 • Otelde Sauna ve Hamam hizmeti

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Öğle Yemekleri
 • İlk gün varışta serpme kahvaltı

 FİYATLANDIRMA NİSAN SONRASI

 5 TAKSİT

7 TAKSİT

Kişi Başı Fiyat

1890 TL

+150 TL

+170 TL

3-6 Yaş (iki Yetişkinle)

1340 TL

+100 TL

+115 TL

7-12 Yaş (İki Yetişkinle)

1640 TL

+130 TL

+145 TL

Tek Kişi Konaklama Farkı

500 TL

+30 TL

+35 TL

ÖNEMLİ NOT:

 • Hava, Yol, Gidilen bölgede varsa bir sıkıntı, Vb. durumlardan dolayı Rehber uygun gördüğü takdirde programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tura katılım sağlayan tüm misafirlerimiz bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.
 • Tura Kayıt sırasında sizden ön ödeme talep edilir. Bu yapmış olduğunuz ön ödeme çok özel bir durum olmadığı sürece tur iptal durumunda iade edilmez. 
 • Koltuk numarası kayıt sırasına göre verilmektedir. Tur esnasında hiçbir şekilde değiştirilemez.

 

 

 

 

TUR PROGRAMINI İNDİR