Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tur Fiyatları

Kampanyalar

 

MİDYAT DARA MARDİN GÖBEKLİTEPE

MİDYAT - MARDİN - DARA - DAYRULZAFARAN MANASTIRI - KASIMİYE MEDRESESİ

MARDİN DAR SOKAKLARI - URFA BALIKLIGÖL - GÖBEKLİTEPE 

4000 ₺

TARİHLERİMİZ

22-24 MART DOLU - 10-12 NİSAN DOLU -12-14 NİSAN - 26-28 NİSAN DOLU- 03-05 MAYIS - 10-12 MAYIS    -   17-19 MAYIS 

31 MAY-02 HAZİRAN   /    17-19 HAZİRAN

 

 

 

  1. Gün Çıkış

  Hatay: 23.00 da Honda Kavşağından

  İskenderun: 00.30 da Gri Tur önünden

  Dörtyol: 01.00 da Otogar önünden

  2. Gün

  Siz değerli misafirlerimizi belirlenen toplanma yerlerinden aldıktan sonra Midyat – Estel’e hareket ediyoruz.Midyat’ta bizim için özel hazırlanan kahvaltımızı aldıktan sonra rehberimizden Midyat hakkında tarihi bilgileri alıp Midyat Konuk Evi (Sıla Konağı) doğru hareket ediyoruz. Bir çok diziye ev sahipliği yapmış Midyat sokaklarında yürürken film sahnelerinden bir karede yer alıyormuş hissini alacaksınız. Midyat’taki gezimizi tamamladıktan sonra Tarihi İpek Yolu'nu takip ederek bölgenin önemli ibadet ve dini merkezlerinden biri olan Dayrulzafaran Manastırına ulaşıyoruz. Manastır 5. yüzyılda yapılan bir Süryani Cemaatinin klisesi ve önemli dini merkezlerinden biridir. Meryem Ana Kilisesi ve Güneş Tapınağı manastırın önemli yapılarını oluşturur. Manastırın içinde tarihi bir suryanice incil ve kutsal taş bulunmakta, ilk tıp fakültesinin burada kurulduğu söylenmektedir. Kurulduğu dönemden kalma mozaikler bugün de durmaktadır. Canlı bir tarih görünümünde olan manastırın en büyük özelliklerinden biri de içinde 52 Süryani patriğinin mezarlarının bulunmasıdır. Burada ki gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından İlginç mimari yapısıyla öne çıkan Dara Antik Kenti'ne yöneliyoruz. Mağara evleri, mezarları, kiliseleri, sur sarnıçları ve yer altındaki halk arasında "zindan" olarak bilinen teknokentiyle büyüleneceğimiz bu yer, bize Selçuk'taki Efes Antik Kenti'ni anımsatacaktır. Burada rehberimiz eşliğinde detaylı bilgileri alıp resimlerimizi çektikten sonra İnsanların, inançlarını ve yaşam biçimlerini her dilde rahatça ifade edebildiği tarihi kent Mardin’de ilk olarak Kasımiye Medresesine hareket ediyoruz. Artuklular devrinde yapımına başlanılan ve Akkoyunlular döneminde yapımı tamamlanan Taş işçilik sanatının en önemli eserlerinden olan Medreseyi geziyoruz. Mimari güzelliğinin ve işçiliğinin yanı sıra Mezopotamya Ovasının güzelliği de sizi ayrıca etkileyecek, belirlenen saatte toplanıp 4* Yay Grand Otele geçiş yapıyoruz. Dinlenme Akşam yemeği otelimizde olacaktır..

  3. Gün

  Otelimizde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Mardin şehir merkezine gidiyoruz.  Rehberimizden alacağımız önemli tarihi bilgilerin ardından tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam ediyoruz. Yol boyunca Mardin'in en önemli tarihi yapılarından biri olan Ulu Cami'yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını fotoğraflıyoruz. Hemen karşımızda bulunan Şehidiye Camii'ni panoramik olarak görüp, önceden Süvari Kışlası olarak kullanılan ve günümüzde Sabancı ailesi tarafından restore edilip Sakıp Sabancı Kent Müzesini serbest zamanda dileyen gezebilir veya fotoğrafını ve eşsiz manzarasını çekebilir. Yaklaşık on iki bin yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin bilinen ilk Tapınağı olan Göbeklitepe'ye ulaşıyoruz. Henüz çok az bir kısmı açılmış olan ve neolitik çağın hac merkezi kabul edilen Göbekli Tepe’nin hikayesini dinlerken büyüleneceksiniz. . Göbekli tepe gezimizin ardından Urfa Balıklı göl alanına ulaşıyoruz. Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Dileyen Gümrük hanı'nda Antep fıstıklı kahvenin tadına bakabilir. Akabinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra siz değerli misafirlerimiz ile dönüş yoluna geçiyoruz. Dönüş yolunda turumuzun kritiğini yaparak ve yıllarca unutamayacağınız güzelliklerle sizlerde vedalaşıyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks turizm belgeli araçlar ile ulaşım
 • 4* Yay Grand otelde 1 gece konaklama
 • 2 Tam gün profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Otelde 1 sabah kahvaltısı
 • Otelde 1 akşam yemeği
 • Otelde Sauna ve Hamam hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Öğle Yemekleri- İlk gün varışta serpme sabah kahvaltısı 

Ek Bilgiler

TUR KURALLARI

 1. Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı ile Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir.
 2. Ön ödemesi alınmamış hiçbir tur tarafımızca kesin sayılmaz. Kesin rezervasyon ön ödeme ile olur.
 3. Triple (3 kişilik) Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. Bizim buna yapabileceğim bir şey yok maalesef tur alırken buna da karar verin.
 4. 3 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır.
 5. 4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Misafirin kayıt tarihi yine baz alınarak oturma planı yapılır.
 6. Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Gri Tur’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir.
 7. Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde Gri Tur sorumlu tutulamaz.
 8. Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.
 9. Uçaklı Turlarda Gri Tur Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.
 10. Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Gri Tur’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda Gri Tur İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum %30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

 

 

İptal Şartları

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır). 1. Dereceden misafirin sağlık nedeni ile tura katılamama durumunda ise Devlet hastanesinden epikriz raporu ile sigorta şirketi ile iletişim halinde bizzat kendisi olmalıdır.

Vize Bilgileri

Ekstralar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
23.00 Antakya Honda Kavşağı, 00.30 İskenderun Gri Tur önünden, 01.00 da Dörtyol Otogar Önünden
Tur Hareket Tarihleri:

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

HOBBİT EVLERİ - ORMANYA - MAŞUKİYE- YEDİGÖLLER - GÖLCUK TURU

‘’ yemyeşil bir doğa, bol oksijen ve tadına doyamayacağınız bir gezi’’

Lüks Araçlarla 1 Gece - 2 Gün
 • 21.06.2024
 • 4.250,00 TL

KAPADOKYA IHLARA TURU

Güzel atlar diyarına yolculuk...

Lüks araçlarla 1 Gece - 2 Gün
 • 21.06.2024
 • 3.750,00 TL
 • 23.06.2024
 • 17.500,00 TL

HARBİYE - TİTUS - VAKIFLI - HIDIRBEY KÖYÜ TURU

o çook özel yerlere günübirlik bir seyahat...

Lüks Araçlarla Günübirlik
 • 23.06.2024
 • 750,00 TL